+48 58 552 83 70 Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
logo

Alexander doceniony za działania na rzecz etyki pracy

kategoria: co-u-nas-slychac

Od 45 lat Alexander buduje swoją pozycję jednego z największych producentów gier i zabawek w Polsce. Kolejne produkty z ich obszernego katalogu zdobywają uznanie graczy i recenzentów, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Za sukcesem firmy stoją m.in. ciągle rozwijany zakład produkcyjny oraz nieustanne dążenie do zapewnienia pracownikom jak najlepszych warunków pracy.

Efektem wieloletnich wysiłków jest kolejne osiągnięcie w postaci pozytywnego rezultatu procedury audytowej SMETA – opartej o m.in. wymagania kodeksu etycznego ETI Base Code oraz nawiązującej do konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy, a także krajowych regulacji. Szczegółowe oraz wymagające kryteria sprawiają, że pozytywny wynik audytu osiągają jedynie przedsiębiorstwa dbające o pracowników w sposób kompleksowy.

Zakład produkcyjny to chluba Alexandra. Duże inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, przestrzeganie europejskich norm i wykwalifikowana kadra zapewniają najwyższą jakość. To dzięki temu niemal cały proces tworzenia gry odbywa się na miejscu, a firma nie jest uzależniona od zewnętrznych dostawców.

Biorąc pod uwagę te czynniki, pozytywny wynik audytu SMETA nie może dziwić. Alexander został doceniony nie tylko jako pracodawca gwarantujący pracownikom uczciwe i bezpieczne warunki pracy, ale także jako firma dbająca o środowisko. Ten aspekt działalności przedsiębiorstw stał się w ostatnich latach jednym z segmentów, który wnikliwie sprawdzają audytorzy. Ekologia odgrywa ważną rolę w działaniach firmy z Chwaszczyna koło Gdyni, czego dowodem jest zakup jedynie drewna z certyfikatem FSC, a także seria gier „Gramy Naturalnie”, w której całkowicie pozbyto się plastiku.

Przykład Alexandra idealnie pokazuje, że warto podejmować odważne decyzje i kierować się długofalowymi efektami w postaci bezpiecznego miejsca pracy i zadowolonych pracowników, bo to oni tworzą rdzeń każdego przedsiębiorstwa.