+48 58 552 83 70 Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

Alexander współpracuje z Uniwersytetem Dziecięcym UMCS

kategoria: nowosci

Od 2018 roku ściśle współpracujemy z jednym z największych Uniwersytetów Dziecięcych w Polsce, działającym przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Na wykłady i warsztaty co roku uczęszcza ok. 8 000 dzieci. Każdemu z wykładów towarzyszą warsztaty gier planszowych i zabawek edukacyjnych Alexandra.

Pani Ania Bukowska z Uniwersytetu zapewnia, że „mali studenci uwielbiają gry i zabawy edukacyjne ALEXANDRA. Rodzice naszych studentów bardzo cenią sobie ich walory edukacyjne. Olbrzymią popularnością cieszy się „Mały Konstruktor”.

Podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki nasze stoisko było oblegane przez tłumy przyszłych konstruktorów i chętnych do wspólnego grania.

Dzieci – studenci wytrwale testują nowe produkty Firmy ALEXANDER. Planujemy przeprowadzenie badań naukowych na temat wpływu gier planszowych na rozwój dzieci. Z naszych obserwacji wynika, że pozytywny efekt planszówek jest ogromny.”

Nie tylko studenci Uniwersytetu Dziecięcego UMCS cenią sobie gry i zabawki edukacyjne ALEXANDRA. W bibliotekach UMCS działają oblegane przez studentów i pracowników trzy strefy gier planszowych.

Uniwersytet Dziecięcy wspólnie z Firmą ALEXANDER organizuje konferencje naukowo-dydaktyczne. W pierwszej wzięło udział ponad 200 nauczycieli. Tematem były „Technologia i eksperyment w nowoczesnej edukacji”. Nauczyciele mogli bezpośrednio przekonać się jak wiele wartości edukacyjnych gier planszowych można wykorzystać w nauczaniu.