+48 58 552 83 70 Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
logo

Dr Aleksandra Piotrowska ambasadorem serii edukacyjnych Alexandra

kategoria: nowosci


Alexander za misję postawił sobie tworzenie zabawek, które służą wartościowemu spędzaniu czasu w gronie rodziny. Znaczącą część portfolio firmy stanowią gry i zabawki edukacyjne. Sztandarową serią jest Sowa Mądra Głowa, która zdobyła już szerokie uznanie w gronie pedagogów, logopedów a przede wszystkim zaangażowanych rodziców. Wysoka jakość serii doceniona została w XV edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku, organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, gdzie Sowa zdobyła nagrodę główną.

W gronie kapituły zasiadała również dr Alexandra Piotrowska, która jak się okazało, od lat jest wielką fanką serii, zarówno ze względów zawodowych (jeden z największych ekspertów w dziedzinie edukacji i psychologii dziecięcej) jak i osobistych (babcia dwójki malców). Dr Piotrowska z ogromną radością została twarzą serii.

Dr Piotrowska tak mówi o Sowie Mądrej GłowieWśród propozycji z serii Sowa Mądra Głowa trudno wskazać najlepszą – one wszystkie są świetne! Nie tylko cieszą oko i zaspakajają nawet wyszukane wymagania i oczekiwania estetyczne – one bawią, uczą i stymulują przy okazji niemal wszystkie sfery rozwoju (niemal – bo np. bicepsów nie rozwijają, ale mięśnie drobne dłoni to już jak najbardziej).

W trakcie bawienia się dzieci doskonalą spostrzeganie, koncentrację uwagi, pamięć, wyobraźnię, mowę, myślenie we wszystkich chyba formach i przejawach, wzbogacają wiedzę dziecka z różnych dziedzin, nawet w celu poprawienia ortografii, poprawności wymowy czy sprawności liczenia warto po nie sięgnąć. I co ważne – gry stanowią wspaniałą, emocjonującą zabawę dla całej rodziny, bo można je modyfikować, upraszczać albo wprost przeciwnie.”

Dr Piotrowska objęła patronatem także serię Sówka Mądra Główka, skierowaną do najmłodszych dzieci. Znajdziemy tam 12 produktów, stopniem trudności podążających za rozwojem maluszka. Znajdziemy tam produkty dla szkrabów w wieku 3 miesięcy, jak i dla przedszkolaków, które skończyły 4 lata.

Dr Piotrowska bardzo pozytywnie zaopiniowała 
„Twórcy doskonale wiedzą, że maluchy poznają świat wszystkimi zmysłami (zapomnij o tym, że niemowlakowi wystarczy coś obejrzeć – trzeba to przecież gruntownie obślinić, poogryzać, posmakować, postukać o ścianę, głowę braciszka lub własną). Toteż produkty zaprojektowano tak, aby mogły sprostać tym wszystkim ciężkim próbom. Zupełną oczywistością jest zadbanie o pełne bezpieczeństwo bawiącego się dziecka (brak małych elementów, nietoksyczność). Do tego trwałe, estetyczne opakowanie (eleganckie pudełeczko z wygodnym sznureczkiem), no bo przecież dobry gust i poczucie estetyki kształtujemy w dziecku na różne sposoby.

Te produkty to np. tabliczki z prostymi obrazkami, najprostsze puzzle, wymagające włożenia w puste miejsce elementu o kształcie koła (a więc pasującego z każdej strony) lub po prostu przyłożenia do siebie, zbliżenia dwóch falistych brzegów, tabliczki z cyferkami czy literkami wraz z suchościeralnym pisakiem i miejscem do prób pisania po śladzie czy samodzielnego. Przewidywane aktywności nie przerastają możliwości małego dziecka, tym bardziej, że nawiązują do dziecięcych doświadczeń i przeżyć (np. bliskiej relacji z mamą). Przewiduję, że Sówka Mądra Główka zyska popularność dorównującą starszej siostrze Sowie Mądrej Głowie, bo naprawdę na to zasługuje. A na rynku nie ma zbyt wielu tego typu propozycji dla tak małych dzieci. Tym bardziej warto zwrócić na Sówkę uwagę.”