+48 58 552 83 70 Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

Komitet Ochrony Praw Dziecka nagrodził produkty Firmy Alexander

kategoria: nagrody

Kapituła Konkursu Świat Przyjazdy Dziecku, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, ponownie doceniła nasze produkty. W kategorii Gry nagrodę uzyskało aż 5 zgłoszonych tytułów: Ucieczka z Lochu, Zgrana Para, Mini Maxi, Cztery do Wygranej i Język Ciała. Nasze produkty zostały nagrodzone za jakość, przyjemność płynącą z zabawy, za kształtowanie wyobraźni przestrzennej, za wartości edukacyjne i rozwojowe, jakie ze sobą niosą oraz „za unikanie przekombinowania i tworzenie gier łączących pokolenia”.

Nasze Zestawy konstrukcyjne Montino otrzymały Nagrodę Główną „za kształtowanie wyobraźni przestrzennej” w kategorii Zabawki. Ogromnie nas to cieszy, gdyż jest to kolejna zabawka konstrukcyjna doceniona w tym konkursie. W poprzednich latach takimi nagrodami uhonorowana została seria Mały Konstruktor oraz Mały Konstruktor Junior.

 

 


Konkurs Świat Przyjazdy Dziecku to unikalny i jeden z najstarszych projektów Komitetu Ochrony Praw Dziecka.  Celem Konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie produktów, miejsc, inicjatyw i portali dla dzieci, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz wrażliwość estetyczną dziecka.

Znaczek Konkursu jest niezwykle ważny. Dowodzi tego, że Twój produkt został doceniony przez wyjątkowych ekspertów takich jak pedagodzy, logopedzi, psychologowie, profesorowie, dziennikarze, autorzy bajek, książek etc. Od wielu lat patronem honorowym Konkursu Świat przyjazny dziecku jest Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska.