+48 58 552 83 70 Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

kategoria: nowosci

Rok 2018 to hucznie obchodzona setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wydarzenia te w naturalny sposób zaangażowały dzieci i spowodowały zasypywanie rodziców gradem pytań. Tłumaczenie zawiłości historii naszego kraju najmłodszym, nie musi być skomplikowane, jeżeli z pomocą przyjdą nam gry. Dzieci w naturalny sposób przyswajają wiadomości przy zabawie.

Dla najmłodszych świetną zabawą są dwie propozycje od Alexandra w postaci okolicznościowych „Piaskowych Malowanek. W jednym zestawie znajdziemy dwa godła Polski (współczesne oraz obowiązujące w 1918 roku). W drugim dziecko ma do wykonania kontur Polski (z zaznaczeniem krajów sąsiadujących) sprzed II Wojny Światowej i współczesny. Dzieci uwielbiają artystyczną zabawę, w której kolejno zdejmują patyczkiem poszczególne, nacięte elementy, odsłaniając warstwę z klejącą powierzchnią, a następnie posypują ją kolorowym piaskiem. Zabawa może być wspaniałym wstępem do rozmowy o tym, jak i dlaczego granice i godło kraju zmieliło się w ciągu ostatnich stu lat.

Dla starszych dzieci angażującą i różnorodną zabawą będzie zestaw gier Poznaj Polskę. Całość zabawy rozpoczynamy od złożenia dwustronnych, dużych puzzli z konturem Polski, gdzie z jednej strony mamy podział administracyjny kraju ze stolicami województw, a z drugiej prezentację najciekawszych miejsc i obiektów znajdujących się w naszym kraju. Maluchy mogą zagrać także w znajdującego się w zestawie „Piotrusia” ze strojami ludowymi. Starsze dzieci mają do dyspozycji grę planszową, w której sprawdzane są podstawowe wiadomości z zakresu historii, geografii, przyrody i kultury oraz quiz historyczny, w którym muszą dopasować wydarzenia do odpowiednich dat. Całość zestawu zaopatrzona jest w  folder, w którym gracze znajdą wszystkie informacje niezbędne do prawidłowego wykonywania zadań.

Ciekawą zabawą dla całej rodziny jest Quiz o Polsce, który pozwoli na sprawdzenie i poszerzenie wiedzy na temat polskiej historii, geografii, kultury i przyrody. Zadaniem graczy jest właściwe odpowiadanie na zadane losowo pytania. Dodatkowym urozmaiceniem jest sprawdzenie znajomości polskiej ortografii czy wymowy trudnych polskich zdań.

Nietuzinkową propozycją dla całej rodziny jest Quiz100 Rocznica Odzyskania Niepodległości wydany przez Alexandra. Starsze osoby będą mogły powspominać swoją młodość, a młodsze będą miały szansę poznać jak zmieniało się życie Polaków  na przełomie ostatnich stu lat. Quiz to nie tylko spora dawka informacji ze świata historii, polityki, geografii, demografii i kultury. To także wiele ciekawostek. Dzięki zabawie dowiemy się miedzy innymi: jak długo budowano Pałac Kultury i Nauki, jak nazywały się polskie odbiorniki radiowe produkowane w okresie PRL, jaki budynek był najwyższy przed wojną lub ile samochód marki „Syrena” zostało wyprodukowanych?

Rodzinna zabawa, to idealny sposób na wspólne uczczenie setnej rocznicy powrotu Polski na mapę świata.