+48 58 552 83 70 Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

Zabawka Roku 2018

kategoria: nagrody

W X edycji konkursu Zabawka Roku wyróżnienie otrzymały aż dwie tegoroczne premiery Alexandra. Jedną z nich jest seria gier „Moje na górze”.

Gra uzyskała uznanie jury, ponieważ gwarantuje zabawę, którą pokocha cała rodzina. Doceniona została nie tylko za wspaniałą , pełną śmiechu rozgrywkę, ale także za walory edukacyjno – wychowawcze.

W tej grze dzieci rozwijają słownictwo, poszerzają zakres pojęciowy, ćwiczą refleks. Uczą się także, że wypowiadanie swojego zdania ma znaczenie i że jeżeli mamy coś do powiedzenia to warto to zrobić. Atrakcyjności grze dodaje także świetny gadżet w postaci plastikowych łapek. Już na początku grudnia w sieci pojawi się spot reklamowy promujący grę.

Kolejną wyróżnioną grą jest „Ale japa”, która zrobiła w trakcie konkursu furorę.

W zabawie nakładamy na twarze niedorzeczne maski, w których każdy gracz wygląda przezabawnie. Zadanie polega na odnalezieniu przez uczestników wśród wykładanych kart takich twarzy, jakie my lub inni gracze mają w danym momencie założone. Odnalezienie właściwej maski skutkuje jej zmianą na twarzy danego gracza.

Gra uczy ogromnego dystansu do siebie, pokazuje, że bycie śmiesznym nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie sprawia, że przybliżamy się do innych ludzi. Dzięki zabawie możemy odkryć także, jak ulotny jest nasz wygląd…wystarczy inna maska i jesteśmy już kimś zupełnie innymi. Przede wszystkim „Ale japa” to zabawa, przy której nikt nie jest w stanie zachować powagi i cała rodzina będzie wspaniale się bawić, a nic tak nie jednoczy jak wspólny, szczery śmiech.