+48 58 552 83 70 Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
logo

Nasze działania ekologiczne

kategoria: co-u-nas-slychac

Alexander jako fabryka, w której powstają gry i zabawki ma decydujący wpływ na to z jakich surowców korzysta oraz jak organizuje swoje procesy produkcyjne. Mając na uwadze postępujące zmiany klimatyczne oraz ograniczenia surowcowe nieustannie optymalizujemy swoje rozwiązania produkcyjne w nastawieniu na działania proekologiczne.

W chwili obecnej Alexander w  100% korzysta z zielonej energii elektrycznej. Plastikowe elementy znajdujące się w naszych grach i zabawkach przetwarzane są bezodpadowo. Surowce wtórne stanowiące odpad poprodukcyjny oddawane są do recyclingu. Kupujemy surowce z pewnych źródeł, od certyfikowanych dostawców. Inwestujemy w produkcję ekologicznych zabawek wytwarzanych z drewna.

Kolejnym prośrodowiskowym rozwiązaniem wprowadzonym w naszych grach i zabawkach jest zmiana papieru używanego do tworzenia instrukcji. Do tej pory stosowaliśmy kredę bieloną. W chwili obecnej zaczęliśmy drukować nasze instrukcje na offsecie. Jest to ten sam rodzaj papieru, jaki od lat stosowany jest w produkcji książek. Co istotne, proces jego wytwarzania pochłania znacząco mniej wody i energii niż kredy bielonej. Jego zastosowanie pozwoli znacznie zredukować zużycie tych zasobów.