+48 58 552 83 70 Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
logo

Origami 3D od Alexandra obsypane międzynarodowymi nagrodami

kategoria: co-u-nas-slychac

Wyjątkowość serii Origami 3D została dostrzeżona przez ekspertów, co zaowocowało najważniejszymi nagrodami w branży zabawkarskiej w Polsce, czyli nagrodą główną Zabawka Roku 2021 oraz nagrodą główną w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Seria kreatywnych rzeźb z papieru podbija także zagraniczne ryki uzyskując prestiżowe nagrody.

Niebywałym sukcesem jest wyróżnienie „Speelgoed van het Jaar 2022” w Holandii.

Holenderskie „Speelgoed van het Jaar 2022” to prestiżowa nagroda, którą odznaczane są „Zabawki Roku” od 7 lat. Jury złożone z ekspertów wybiera najbardziej wartościowe produkty kierując się ich jakością, bezpieczeństwem, oryginalnością, zrównoważonym rozwojem i wartościami edukacyjnymi. Origami 3D zostało odznaczone tytułem Zabawki Roku 2022 w kategorii zabawek kreatywnych.

Kolejne prestiżowe wyróżnienie to srebrny medal w Wielkiej Brytanii w konkursie „Independent Toy Award – ToyShop UK 2022”. „Independent Toy Award – ToyShop UK 2022” to nagroda ciesząca się niezrównanym szacunkiem w branży, przyznawana  od 15 lat w Wielkiej Brytanii przez 900 niezależnych detalistów zabawek.

Origami 3D zostało docenione także w Belgii zdobywając tytuł zabawki roku 2022 „Toys @ Games Of The Year 2022”. To oficjalne wyróżnienie przyznawane przez Belgijską Federację Zabawek dla oryginalnych, kreatywnych gier i zabawek, które spełniają obowiązujące w UE normy bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.

Origami 3D zostało docenione także za oceanem zdobywając w USA nagrodę  główną w konkursie „Tillywing Toy & Media Awards”. Warto przytoczyć tutaj uzasadnienie przyznania nagrody. „Właściwie trudno powiedzieć, co daje większą przyjemność, wizualnie oszałamiający efekt końcowy, czy cudownie zniewalający proces składania w całość, jeden moduł po drugim! Do zestawu dołączono wyjątkowo łatwą obrazkową instrukcję, a ponadto na stronie producenta dostępne są filmy wideo z kompletnym instruktażem krok po kroku. Nie trzeba tu żadnych narzędzi ani kleju. Modułowa konstrukcja i wstępnie wycięte kształty oznaczone wyraźnie widocznymi liniami zagięć zapewniają kojące, medytacyjne doświadczenie, które finalnie przynosi niezwykły efekt. Obecność takiego ukończonego pawia z origami 3D w mieszkaniu wzbudza powszechny podziw oraz głośne „ochy” i „achy” za każdym razem, gdy jakiś twój znajomy lub krewny widzi go po raz pierwszy. Kolory są tak różnorodne i żywe, a wyrzeźbione kontury tak piękne, że ludziom wprost trudno uwierzyć, iż zrobiłeś to własnymi rękami!

Nagroda „Tillywing Toy & Media Awards” przyznawana jest zabawkom które wyróżniają się wysoką wartością rozrywkową i edukacyjną. Pod uwagę brane są takie kryteria jak łatwość pierwszego użycia oraz to czy zabawka nie nudzi się po jakimś czasie, nieprzerwanie dostarczając wyjątkowych emocji. Łatwe do zrozumienia dla konsumenta instrukcje. Jakość oraz wygląd produktu. Czy jest to coś, z czego sprzedawcy detaliczni byliby dumni, gdyby mieli na swoich półkach, a rodzic z dumą podarowałby go w prezencie? Czy zabawka zachęca do interakcji społecznych? Czy pobudza kreatywność i wyobraźnię podczas zabawy, czy doskonali  umiejętności motoryczne?