+48 58 552 83 70 Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
logo

Planszówkowe propozycje na pandemiczną nudę

kategoria: bez-kategorii-en

W dobie koronawirusa musieliśmy zrezygnować z wielu aktywności. Na szczęście przypomnieliśmy sobie, jak wspaniałe mogą być gry planszowe.

W pierwszych tygodniach, kiedy pandemia uderzyła w Europę, zdaliśmy sobie sprawę, jak wiele małych aktywności tworzy receptę na nasz udany dzień. W przypływie wolnego czasu, lecz pozbawieni fizycznego kontaktu ze znajomymi, łaskawszym okiem spojrzeliśmy na półki pełne, często zakurzonych, gier planszowych.

Zamknięci w czterech ścianach z naszymi domownikami zaczęliśmy poszukiwać sposobów na wspólną zabawę. Spragnieni pozytywnych bodźców, szukaliśmy oddechu od kolejnych informacyjnych raportów. Na ratunek przyszły nam planszówki.

Od tej pory centrum naszego domowego wszechświata przestał być salon z telewizorem. Przenieśliśmy się do kuchennego stołu lub rozłożyliśmy poduszki na podłodze i rozpoczęliśmy nasz prywatny powrót do przeszłości.

Rozrywka? Nauka? Ćwiczenia sportowe? – Gry planszowe!

Choć wielu z nas planszówki wciąż kojarzą się z prostymi grami sprzed 20 lat, to od tego czasu zmieniło się mnóstwo. Rynek zalały nowe propozycje, które łączą w sobie różne formy zabawy.

  • Domowa siłownia? Nic prostszego! Jeśli trudno ci się zmobilizować do ćwiczeń w domu, to sprawdź te propozycje. Seria Sport&Fun powstała, aby zachęcić całe rodziny do aktywności fizycznej, która jest tak ważna, by wzmocnić odporność w czasie pandemii. Wylewaj „Siódme Poty”, oddaj „Strzał w 10”, a twoja forma będzie rosła proporcjonalnie z dobrym humorem.
  • Zmęczenie lekcjami online? Sprawdź gry edukacyjne! Przesiadywanie godzinami przed komputerem potrafi być bardzo uciążliwe. Koncentracja szybko spada i wyniki nauki szybują w dół. Warto wtedy sięgnąć po planszówki, które przekazują wiedzę z takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, geografia, czy język polski w formie zabawy. Rozwiązuj quizy, zostań mistrzem słowa i popraw swoje IQ.
  • Brakuje ci śmiechu i rywalizacji? Zagraj w hity, które pokochały miliony! Jeśli obawiasz się, czy spodoba ci się nowa gra, to postaw na propozycje, które cieszą się największą popularnością. Na pewno się nie zawiedziesz i nie dopuścisz, aby pojawił się na nich choć jeden pyłek kurzu! Rozpalcie grilla i sprawdźcie, kto pierwszy przypali gorącego ziemniaka. Zaróbcie kilka dodatkowych groszy, wyprzedając niepotrzebne fanty w lombardzie i poznaj życie pod zastaw. Poznaj prawdę o swoich bliskich, albo wyzwij ich na wyzwanie.

Odkryj w sobie artystę z serią kreatywnych produktów

Pamiętasz, jak twoją ulubioną zabawą w dzieciństwie było składanie modeli? Zastanawiasz się dlaczego to porzuciłeś? A może chcesz spędzić produktywnie czas ze swoim dzieckiem? Sprawdź serię „Mały Konstruktor”, w której stworzysz pojazdy nie z tej ziemi, samoloty, maszyny rolnicze i wiele więcej. Rozwijajcie wyobraźnię przestrzenną, ćwiczcie zdolności manualne, a przede wszystkim – świetnie się przy tym bawcie!

Jeśli Twoje dzieci przejawiają zachowania godne młodego inżyniera, to spróbuj świetnej serii „Składaki Drewniaki”. W domu skończył się klej, a sklepy zamknięte? Nic się nie martw, przy tych konstrukcjach obędziesz się bez niego! Skonstruuj pojazd, który będziesz mógł używać przy innych zabawach.

Marzy ci się kariera architekta? „Montino” to rozrywka dla całej rodziny. Twórz piękne budowle dzięki rurkom 3D. Podążaj za instrukcją lub wykaż się własną inwencją. Ogranicza cię tylko wyobraźnia!

Zostań w świecie, gdzie króluje uśmiech

Pandemia Covid-19 sprawia, że nasza tęsknota za tym, co nazywaliśmy normalnością stale rośnie. Wraz z założeniem maseczek, na naszych ustach coraz rzadziej gości szczery uśmiech. W królestwie gier planszowych i zabawek rządzi ten, kto najlepiej potrafi cieszyć się dobrą zabawą. Dlatego chwyć kostkę, wyrzuć szczęśliwą liczbę i wkrocz do świata, w którym czeka wiele miłych niespodzianek.